Diinspirasi dening salah siji suling sing paling disenengi, keju panggang sing sithik iki minangka meal sing nyenengake dhewe. Nggabungake sosis pedas, kue citrus, bawang caramel gurih lan keju Wisconsin kasseri rada tart, sing melek kanthi sampurna. Kita nyaranake nyedhiyakake bebarengan karo Cabernet Sauvignon kanggo ngimbangi saltiness sandwich kasebut.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 séndok sosis (seger panas-panas
- Sosis Italia )
- 1/4 bawang bombay (sliced setengah cincin)
- Garam lan mrico kanggo rasa
- 3 sendok mentega (salted, dibagi)
- 1 tuwung
- kale (kriting, disigar)
- 1 irisan linglang gedhe (jus)
- 3 ons Wisconsin kasseri keju (sekitar 1/3 tuwung, dicincang lan dibagi)
- 2 iris tebal roti putih (hearty)
Cara Nggawe
- Copot casings saka sosis, yen perlu, lan selehake ing medium skillet liwat panas dhuwur-dhuwur.
- Ngecake sosis karo spatula lan cook nganti browned lan masak liwat, nanging isih, wis sawetara werna. Dibusak saka panas lan disisihake.
- Tambah bawang, jiwitake uyah lan 1 sendok mentega kanggo masak. Masak nganti bawang mulai nglangsa lan karamel .
- Campur ing kale karo uyah lan mrico lan jajan endhog nganti godhong banjur siram. Buang saka panas, nambah jus lemon, campur lan adhep-adhepan.
- Kethok setengah saka Wisconsin kasseri ing 1 iris roti lan lapisan karo campuran kale, sosis lan isih keju, ing urutan. Nyelehake potongan roti kaping pindho ing ndhuwur lan tutupi irisan roti irisan karo butter.
- Sandwich panggangan ing panci liwat panas sedheng, ngowahi sawetane nganti loro-lorone emas coklat lan keju wis ilang. Supaya bisa njagongake roti sandwich iki sajrone 1 menit sakdurungé ngrayakake - iki bakal mbantu kentel keju sing mbantu roti sandwich nalika lagi mangan.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1049 |
| Lemak total | 77 g |
| Saturated Fat | 43 g |
| Lemak ora jenuh | 25 g |
| Kolesterol | 212 mg |
| Sodium | 1,432 mg |
| Karbohidrat | 62 g |
| Serat Pemakanan | 11 g |
| Protein | 37 g |