Iki salmon panggang karo lemon caper sauce mirip kaya panganan diwasa, nanging iku bener cukup cocok kanggo bocah-bocah uga. Sampeyan bisa grill salmon ing panggangan biasa, ing panci panggangan ing kompor, utawa ing panggangan George Foreman.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- Jus saka 3 lemon, dibagi
- 1 tablespoon. lenga zaitun
- 2 tablespoon. dicincang oregano seger utawa 1 sendhok teh. oregano pepe
- Kosher Salt lan fresh-ground Black Pepper
- 4 6 ons.
- fillet salmon , balung pin dibusak
- 2 sendok makan mentega
- 1 tablespoon.
- capers , rinsed
Cara Nggawe
- Dicokot jus saka 1 linglang, lenga zaitun, oregano, uyah lan lada ing mangkuk gedhe. Tambah fillets salmon, ngowahi jas. Nyenyel salmon 10 menit.
- Preheat panggangan kanggo panas-dhuwur. Panggang salmon 4 nganti 8 menit, gumantung saka ketebalan salmon lan jinis panggangan sing sampeyan gunakake. Salmon wis rampung nalika flakes gampang nalika poked karo garpu.
- Dandan linglang jus ing saucepan cilik liwat panas sedheng. Masak 5 nganti 7 menit nganti mulai ngetokake udan lan sawetara banyu nguap. Tambahake butter lan uyah secukupnya. Nalika butter melts, nglakoake capers. Rasa, lan nambah uyah luwih yen perlu.
- Divine salmon antarane papat piring. Sajam karo drizzle saka lemon caper sauce liwat saben fillet Salmon.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 294 |
| Lemak total | 18 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 71 mg |
| Sodium | 110 mg |
| Karbohidrat | 6 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 20 g |