Salad buah iki ngombé peaches sing disigar, strawberries, pisang, lan anggur abang lan ijo. Woh iki dicampur karo jeruk apel lan jus nanas prasaja.
Bebas nggunakake sawetara woh-wohan liyane. Raspberries, blueberries, potongan melon utawa mangga, irisan-irisan oranye, lan kiwi iris uga apik banget.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 peaches (peeled, pitted, and chopped)
- 1 liter stroberi (dibilas,
- hulled , lan ngiris)
- 1/2 pound woh anggur sing ora ana wiji
- 1/2 pound wortel abang tanpa wiji
- 3 bananas (dikupas lan diiris)
- 1/2 gelas gula granulated (utawa kurang, kanggo rasa)
- Kanggo klamben:
- 2 tablespoons jus jeruk (jus siji jeruk)
- Jus nanas 1/2 cangkir
- 1 sendok teh jahe
Cara Nggawe
- Gabungke woh-wohan sing dicincang lan iris ing mangkuk gedhe; nyemplung alon-alon. Sprinkle with sugar.
- Whisk babi sisa ing mangkuk cilik utawa ukuran 1-mangkuk.
- Tuang campuran ing woh-woh lan kacemplung alon-alon kanggo gabungke.
- Nutup lan ngombe salad woh sakwise ngobrol.
Sampeyan uga bisa Kaya
Easy Ambrosia Salad with Sour Cream Dressing
Deloken sisan
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 153 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Karbohidrat | 39 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 2 g |