Iki ora ana mayonnaise resep gampang kanggo nggawe lan apik kanggo picnics. Sijiki salad kanggo njagong kanggo nyedhot sauce.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 1/2 kilogram waxy kentang (sekitar 6 medium)
- 3 ons Bauchspeck (utawa 6 irisan daging babi, disigar cilik)
- 3/4 tuwung bawang (dicincang)
- 2 séndok glepung (salah sawijiné glepung utawa beras)
- 1 sendok teh gula (utawa 1 sendok teh madu)
- 1/2 uyah sendok teh (nyetel miturut carane asin daging babi iku)
- 1 sendok teh wiji celery
- 1/8 sendok teh mrico
- 1 tuwung banyu
- 1/3 cangkir cuka putih
- Opsional: 2 tablespoons chives
Cara Nggawe
- Masak kentang ing jaket 20 menit utawa nganti meh rampung, saluran, pil, lan kubus. Disisihaké.
- Masak bacon utawa "Speck" nganti asri, dibusak saka telusur lan disisihake. Tambah bawang menyang daging babi lan masak nganti alus lan diwiwiti kanthi coklat.
- Tabrakan glepung ing ndhuwur lan aduk kanggo mbentuk roux (glepung / glepung lemak kanggo thickening sauces). Supaya masak nganti 1 menit, banjur nambahake sweetener, uyah, lan wiji celery. Nambah banyu kanthi bertahap, aduk terus supaya ora wangun lumps. Nambah cuka, lan bungkus godhok nganti 1 nganti 2 menit. Tambah mrico. Rasa lan atur bumbu.
- Tambah kentang lan daging babi sing digoreng. Nglakoake lan panas nganti kentang digawe panas. Sijine salad kentang ing mangkuk lan supaya marinate nganti lukewarm. Gesang chives ing ndhuwur kanggo ngawula.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 201 |
| Lemak total | 5 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 10 mg |
| Sodium | 457 mg |
| Karbohidrat | 31 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 7 g |