Salad kentang Jerman iki minangka owah-owahan sing becik saka roti lapis mayonnaise. Sandhingan iku campuran daging manis sing dicampur daging babi, dadi luwih entheng tinimbang paling akeh.
Deloken sisan
Kentang Salad Kanthi Bacon
Picnic Salad Salad
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 12 ngudani daging babi (dibagi)
- 6 cangkir kentang diced
- 3 tablespoons gula granulated
- 1 tablespoon cornstarch
- Uyah 1/2 sendok teh
- Cukà 1/3 cangkir
- 3/4 banyu tuwung
- 2
- endhog hard-masak
- 2 sendok ijo bawang (iris)
- 1/4 cangkir parsley (disigar, kanggo garnish)
Cara Nggawe
Dadu 6 ngudani daging babi. Goreng daging babi sing diced bebarengan karo 6 woh total ing wajan sing abot ing panas. Copotake irisan-irisan kanthi tangan kanggo ngolah kertas; disisihaké.
Masak kentang ing banyu salted nganti nganti garpu-tender. Saluran lan tetep panas.
Gabungke gula, es krim, uyah, cuka, lan banyu; tambah alon-alon kanggo dicemplungake daging babi lan daging babi ing wajan, masak lan aduk terus nganti panas.
Sijine kentang panas ing mangkuk gedhe kanthi irisan endhog hardened. Tambah bawang sing ijo lan alon-alon dibuwang nganggo bathi panas.
Garnish karo kabeh irisan daging babi lan tablespoon utawa loro parsley disigar; ngawula panas.
Nglayani 6.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 188 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 72 mg |
| Sodium | 87 mg |
| Karbohidrat | 34 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 6 g |