Iki sajian sing ayu banget. Beets iris sing abang lan jero, sing paling dhuwur yaiku pears kuning manis, keju kambing lan vinaigrette walnut sing prasaja. Salad kasebut bisa dadi dalan pertama, utawa digodhog kanthi ukuran kanggo tujuan utama.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 beets abang gedhe, batang dicithak, dicuci
- 1 woh pir, mateng, irisan tipis
- 1/2 cangkir panggang walnut toasted
- 2 liter sherry vinegar
- 2 tbsp lenga zaitun
- 2 tbsp minyak walnut
- uyah lan mrico ireng lemah seger kanggo rasa
- 2 cangkir daun arugula bayi
- 4 keju kambing (salah sawijine tegese gaya umur utawa keju wedhus sing luwih resik)
Cara Nggawe
1. Preheat oven nganti 375 ° F.
2. Bungkus beets ing foil, pasang sajian panggang cilik, lan panggang nganti jam 1, utawa nganti tender (dicoba nganggo piso cilik). Allow to cool completely. Nalika kelangan, copot kulit nganggo piso, lan irisan beets tipis sabisa; cadangan.
3. Kipas ing irisan beet ing papat piring salad sing chilled. Ndhuwur karo woh pir ireng lan walnuts. Ing mangkuk cilik adonan bebarengan karo cuka, lenga zaitun, lan minyak walnut.
Mangsa karo uyah lan lemah seger mrica kanggo rasa.
4. Nyedhot arugula kanthi sandhangan sing saperangan saka sandhangan, lan dibagi ing sisih ndhuwur saben salad. Ndhuwur saben piring karo keju kambing (grate nggoleki yen nggunakake perusahaan, keju kambing sing umur, utawa mung crumble yen nggunakake keju kambing alus).
5. Sijine saben salad beet lan pear kanthi luwih akeh klambi, sing nyedhiyakake ekstra ing sisih. Mlayu langsung.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 323 |
| Lemak total | 26 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 18 mg |
| Sodium | 155 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 10 g |