Rocky Road Fudge minangka fudge coklat halus dikemas karo kacang renyah lan manis, marshmallow chewy. Resep iki bisa dianggo maneka jenis kacang, nanging luwih seneng nganggo walnuts utawa pecan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 cangkir kripik semi-manis
- 1 (14 ons) bisa
- susu sing dipadhetke
- 1/4 cangkir (4 tbsp) mentega
- 1 tsp vanilla extract
- 1/4 sendhok teh uyah
- 1 1/2 cup marshmallows mini
- 1 1/4 mangkuk toasted kacang, coarsely disigar
Cara Nggawe
- Siapke telusur 8x8 utawa 9x9 kanthi nyelehake nganggo aluminium foil lan nyemprotake foil karo semprotan masak nonstick .
- Ing mangkok aman-aman sing gedhe, gabungke kripik coklat, susu kresek, lan mentega. Gelombang mikro kanthi nambah siji menit nganti ilang, kira-kira 2 nganti 3 menit.
- Nggawe adoh supaya kabeh cokelat dicairke, banjur tambah vanilla lan uyah. Nggawe nganti permennya alus lan apik-campuran. Nambah 1 tuwung saka marshmallows lan 1 tuwung saka kacang lan nglakoni nganti digabungake.
- Pour fudge menyang telusur sing disiapake lan lemes menyang lapisan sing malah. Geset marshmallows 1/2 tuwung lan 1/4 cangkir kacang ing ndhuwur fudge lan pencet alon-alon supaya padha ditempelake ing permukaan.
- Selehake fudge ing kulkas kanggo nyetel paling sethithik 2 jam. Sawise disetel, Cut menyang 1 inch squares lan ngawula ing suhu kamar. Simpen fudge sing ekstra ing wadhah sing kedhep ing kulkas.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 62 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 4 mg |
| Sodium | 19 mg |
| Karbohidrat | 6 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |