Ing sisih lor-wétan negara, resep sosis lan paprika Italia iki bakal ditemokake ing saben partai pemblokiran, pamrih kabupaten, reuni keluarga, utawa pésta liya ing ngendi wong ngiseni sosis. Sosis Italia sing paling dhuwur karo cabe manis lan tangy kuwi kombinasi klasik; Iku angel kanggo mbayangno siji tanpa liyane.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 sendok teh lenga zaitun
- 1 mrico lombok sing gedhé, dideleh, dipotong dadi setengah inci
- 1 mrico lonceng ijo gedhe, dipotong dadi setengah inci
- 1 trikatuka kuning, diasingkan lan irisan irisan-irisan
- 2 cloves sacoro apik minced
- papak
- 1 séndok cuka anggur putih
- jiwit saka cayenne
- uyah lan mrico ireng lemah seger kanggo rasa
- 4 sosis Italia panas utawa manis
- 4 alus gulungan, pamisah
Cara Nggawe
- Tambah lenga zaitun , mrica, lan bawang bombay menyang beku, wesi gedhe, lan nguripake panas nganti dhuwur. Yen sampeyan bisa krungu mrico lan bawang bombay, ngurangi panas nganti sedheng, banjur sauté nganti 8-10 menit, utawa nganti mrico lan bawang dadi alus lan manis. Nambahake papak, lan cook kanggo siji menit, aduk. Mateni panas lan tambah cuka, cayenne, uyah lan lemah seger mrico kanggo rasa.
- Pisahake campuran panas mrico ing saben gulungan papat lan sosis panggang.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 550 |
| Lemak total | 30 g |
| Saturated Fat | 10 g |
| Lemak ora jenuh | 19 g |
| Kolesterol | 47 mg |
| Sodium | 634 mg |
| Karbohidrat | 44 g |
| Serat Pemakanan | 11 g |
| Protein | 27 g |