Penyihir mayones luwih seneng resep iki kanggo nggoreng salad sesame krim, pujian sing sampurna kanggo bahan-bahan sayuran lan sayuran sing disenengi.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 séndok beras cuka
- 1 sendok teh minyak sayur
- 1 sendok teh gula
- 1 sendok teh kecap asin
- 1 sendok bawang bombay (grated)
- 2 sendok teh wijen putih wijen (lemah)
- 1 2 teaspoons mayonnaise (nyetel jumlah sing kaya)
Cara Nggawe
- Nyampur cuka, lenga, gula, lan soy sauce ing mangkuk.
- Tambahake wiji sawi lan wijen lemah.
- Tambah mayonnaise sing disenengi.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 104 |
| Lemak total | 9 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 1 mg |
| Sodium | 181 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 2 g |