Eggnog vegan kanggo vegan Natal ! Resep-resep gratis lan tanpa wiji ireng kanggo vegan endog vegan (utawa eggnog) sing cocok kanggo bocah-bocah. Endhog ireng iku sajian ngombe Natal sing tradisional, lan sampeyan ora bakal bisa ngendhog endhog karo resep resep vegan sing éndah.
Rempahake woh-woh tanpa susu tanpa digawé nganggo rum, brendi utawa wiski, yen sampeyan pengin. Sekeca!
Yen sampeyan ora yakin apa vegan, sampeyan bakal pengin mriksa definisi vegan prasaja ing kene , lan yen sampeyan lagi nggoleki resep-resep vegan, sampeyan bakal nemokake akeh resep-resep vegan ing kene.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 cangkir susu soy
- 1 tbsp instan vanilla puding bubuk (priksa manawa iku vegan)
- 1 Piala nondairy whipping cream utawa krim abot
- 1 tsp vanilla extract
- 1/4 sendhok teh uyah
- 1/4 sendhok teh
- 1/4 sendhok teh kayu manis
Cara Nggawe
- Gumpenake setengah saka susu soya lan puding instan nganti kental. Nambah susu soya sing isih ana lan krim lan aduk kanthi becik.
- Tambah úa, kajaba kayu manis.
- Allow ngaso ing wayah wengi sadurunge mangan, lan sprinkle karo kayu legi sadurungé porsi.
Seneng gawe ganja vegan eggnog!
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 100 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 166 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 3 g |