Iki minangka saos barbecue klasik, abot ing tomat karo macem-macem rasa kalebu lilin lemon, nggawe sembarang pangan barbecued liyane asli.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung / 240 ml ketchup
- 1 cup / 240 ml banyu
- 1 bawang (dicincang coarsely)
- 1/2 cangkir / 120 mL cuka cuka
- 3 cengkeh bawang putih (minced)
- 1 tablespoon / 15 ml minyak nabati
- 1/2 linglang (jus lan zest)
- 1/4 cup / 60 mL gula
- 2 teaspoons / 10 mL jahe (seger grated)
- 2 teaspoons / 10 ml uyah
- 1 sendok teh / 5 mL cayenne
Cara Nggawe
1. Ing lenga panas saucepan liwat panas medium. Tambah bawang, bawang putih, lan jahe. Sauté nganti bawang kasebut translucent.
2. Nggawe ing kecap, banyu, cuka, jus lemon lan zest, gula, uyah lan cayenne. Ngurangi panas menyang godhong cendhak lan terus kanggo 25 menit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 18 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 143 mg |
| Karbohidrat | 4 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |