Sosis karamel krim sing apik iki nyebabake nyedhot lan nyenengake es krim utawa puding roti.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 gelas gula pasir (dikempalken)
- 4 tablespoons glepung
- 1 tuwung banyu (nggodhok)
- Dash uyah
- 2 sendok makan mentega
- 2 tablespoons
- krim abot
- Vanilla (kanggo rasa)
Cara Nggawe
- Campur gula karo glepung ing saucepan; campuran uga. Nambah banyu lan uyah.
- Nggawe nalika masak sajroning 6 nganti 8 menit. Yen banget nglukis nambahake banyu luwih cilik.
- Dibusak saka panas; aduk ing mentega, krim, lan vanila kanggo rasa.
Sampeyan uga bisa Kaya
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 123 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 6 mg |
| Sodium | 105 mg |
| Karbohidrat | 24 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |