Tansah sithik saus iki ing beku supaya dadi panas. Nedhaake saos sing enak karo kue, es krim, utawa puding roti. Sosis iki lawas digawe karo gula, banyu, lan krim. A vanilla sethithik menehi rasa saos ekstra.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 cup gula (granulated)
- 1/4 cup banyu
- 1 cup heavy whipping cream
- 1/4 sendok vanilla
Cara Nggawe
- Gawe gula lan banyu ing saucepan abot amarga panas sing kurang.
- Tutup lan cook nganti bab 5 menit, utawa nganti gula larut. Tambah panas menyang medium-high lan cook, aduk kerep, nganti gula dadi werna coklat emas medium, bab 5 kanggo 7 menit.
- Kenceng lan alon nambahake krim lan vanila kanthi nggunakake sendok kayu sing ditangani kanthi dawa. Simmer nganti caramel dissolves lan campuran menyang krim, bab 2 menit.
- Saos bakal rada lembut. Ngawula anget utawa adhem.
- Tambahake krim sing luwih sethithik sakwise dituku yen banget kandel.
Sampeyan uga bisa Kaya
Caramels Salted
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 47 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Karbohidrat | 11 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |