Sosis panas iki ndadekake femina sundae sing panas banget. Tambah brownies sing paling dhuwur karo es krim vanilla lan wis duwe coklat sundae sing enak.
Aku nggawe sauce iki sawise resep, lan metu nglukis lan sugih. Yen sampeyan ngidini kelangan lan dadi banget kandheg, anget ing microwave utawa whisk ing banyu sing sethithik.
Iki nggawe sega coklat saka sosis 3 1/2 nganti 4 cangkir, nanging sampeyan bisa beku kanggo mengko. Sijine ing wadhah 1/2 nganti 1 cangkir, beku, banjur panas nalika sampeyan mbutuhake.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 cangkir gula (granulated)
- 1/2 cup gula (coklat, dikemas)
- 3/4 cangkir coklat
- 1/4 cup flour (all-purpose)
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1 bisa / 14 ons susu (nguap)
- 1 tuwung banyu
- 2 sendok makan mentega
- 2 sendok teh vanilla
Cara Nggawe
1. Gabungke gula, coklat, glepung, lan uyah ing saucepan.
2 Tambah susu, banyu, lan butter.
3. Masak liwat panas sedheng, aduk terus nganti nggodhok. Terus masak ing godhok lanang, aduk, 5 menit maneh.
4. Mbusak saos coklat saka panas, adhem rada, banjur aduk ing vanila.
5. Nambani anget utawa adhem. Sampeyan bakal ngetokake luwih akeh ing cooling, supaya nambah banyu utawa reheat ing gelombang mikro utawa ing saucepan ing stovetop.
Masakan Dessert Liyane
Sosis Coklat Prasaja Kanthi Kripik Coklat lan Krim
5 Minutes Chocolate Sauce Homemade
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 116 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 4 mg |
| Sodium | 87 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |