Kanggo owah-owahan, coba cemeng ing lemah nalika sampeyan nggawe bakso. Lamb iku pancene kerjane sampurna karo rempah-rempah Timur Tengah ing resep iki gampang. Bakso daging babi iki arupa sajian enak, pasta, utawa couscous.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- Kanggo Meatballs Domba:
- 1/2 cup breadcrumbs
- 1/2 cangkir susu
- 1 1/4 kilogram cemeng lemah
- 1 endhog (diantemi)
- 2 cloves papak (mashed)
- 2 sendok teh rosemary (minced seger)
- 1/2 sendok teh oregano
- 1 sendok teh mrico ireng
- 1 cangkir cincang
- 1 1/2 sendok teh uyah (utawa kanggo rasa)
- 1 sendok teh jinten
- 1/2 sendok teh kayu manis
- 1 liter minyak zaitun
- 1 sendok makan tomat
- Kanggo Saus:
- 1/4 cangkir mint (dicincang, seger)
- Opsional: flakes abang mrico kanggo rasa
- 1 tuwung duduh kaldu daging sapi
- 3 cangkir disiapake saus tomat
Cara Nggawe
Ngombe bebarengan roti panggang lan susu ing mangkuk gedhe, lan ngenteni nganti 20 menit. Nambah sisa lambungan bakso lambe lan gabungke kanthi tangan nganti digabungake. Kanggo nguji bumbu, masak potongan cilik saka dicampur lambe kanggo mriksa uyah lan mrico. Kanthi lembab, lebokke dadi 24 bakso cilik, banjur tempelake ing baking sheet kanthi entheng.
Panggang ing 450 derajat preheated F. open kanggo 15 menit kanggo coklat.
Nransfer menyang panci gedhe, lan nambah bahan saos. Bawa menyang simmer lan masak sing dijamin, ing suhu kurang saka 1 jam. Ngadamel sok-sok. Rasa lan atur bumbu. Ngawasi panas.
Bakso daging domba sing enom sing enak dilayani liwat couscous lemon .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 326 |
| Lemak total | 18 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 97 mg |
| Sodium | 672 mg |
| Karbohidrat | 18 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 23 g |