Resep pheasant iki disiapake ing cooker alon karo jamur lan beras liar. Sup nggoreng supaya nggawe saus krim kanggo pheasant.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 pheasants, Cut munggah
- Garam lan mrico kanggo rasa
- Glepung 1/4 cangkir
- 1 tuwung beras liar mentah
- 1 bisa (10 3/4 ons) kental sup krim utawa krim sup celaka
- 1 bisa (10 3/4 ons) kental krim saka sup ayam
- 1 jam (4 ons) jamur, undrained
- 2 1/4 cangkir banyu
- 1 paket campuran buncis instan instan
Cara Nggawe
- Cuci pirso; pat garing; sprinkle karo uyah lan mrico kanggo rasa banjur tos karo glepung.
- Yen dikarepake, potong pheasant coklat ing wajan ing lenga utawa butter.
- Gabungke beras, sup kaleng, jamur undrained, lan banyu ing cooker alon; aduk kanggo campuran.
- Ganti potongan pheasant ing cooker alon. Sprinkle karo campuran sup buncis. Tutup lan cook ing LOW kanggo 6 kanggo 8 jam.
- Mriksa sakwise 5 jam lan nambah banyu sithik yen perlu.
Resep Pheasant liyane
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 571 |
| Lemak total | 44 g |
| Saturated Fat | 24 g |
| Lemak ora jenuh | 13 g |
| Kolesterol | 150 mg |
| Sodium | 522 mg |
| Karbohidrat | 24 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 23 g |