Rasa anise wiji sing disajikake iki cookie gula gula coklat sing gampang lan nggawe wong katon ekstra khusus.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 cup butter (softened)
- 1 1/2 cangkir coklat gula (diisen banget)
- 3 endhog
- 4 irisan lenga anise (utawa 1 sendok teh wiji areng)
- 3 gelas kabeh gandum (sifted)
- Garnish: wiji anis sing dibakar kanggo sprinkling
Cara Nggawe
- Kalorake oven nganti 350 F. Fase sehelai kertas utawa kertas kanthi kertas parchment.
- Ing mangkuk campuran karo mixer listrik, butter cream karo gula nganti alus; Beat endhog siji ing saben wektu.
- Campuran ing lenga anise banjur tambahake glepung, dicampur kanthi saksama.
- Nyelehake adonan kue sing digawé saka sendok teh menyang lapisan cookie sing dianggo greased; sprinkle with anise toasted seeds.
- Panggang ing preheated oven nganti 10 nganti 12 menit. Sing paling dhuwur saka cookie bakal pucet, nanging ngisor bakal coklat emas.
- Tetep ing wadhah kedadeyan udara nganti sawetara dina sadurunge mangan. Ndadekake babagan 48 cookie.
Sampeyan uga bisa Kaya
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 57 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 18 mg |
| Sodium | 37 mg |
| Karbohidrat | 8 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |