Luxuries kayata mentega lan endhog ora angel nalika taun Depresi Besar, nanging juru masak cerdas isih bisa gawé kue sing luwih apik tinimbang muasake. Bahan-bahan dhaptar resep Resep kue mung mirip kaya sing modern, kanthi baking soda lan cuka ngerjakake tugas endhog lan minyak sayur tinimbang mentega.
Kadhangkala disebut minangka kue wacky, partly amarga sampeyan bisa nyampur lan panggang kabeh ing siji pan yen sampeyan pengin, iki rautan unpretentious nggawa prayaan kanggo meja akeh rumah berjuang. Kasunyatan bilih Resep-resep resep kue Depresi sampun saged ngluwihi pemulihan ekonomi ing nagara supados njamin kesenenganipun. Iki nggawe jajan gedhe kanggo wong alergi susu utawa sing mangan diet vegan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 glepung cangkir
- 2 cangkir gula
- Uyah jiwit
- 2 teaspoons baking soda
- 10 level tablespoons cocoa unsweetened
- 2 sendok teh vanilla
- 3/4 cup oil
- 2 séndok disaring cuka putih
- 2 cangkir banyu adhem
Cara Nggawe
- Oleshe panas nganti 350 F. Tlatah lan glepung bungkus pan 13x9x2-inch .
- Nggeser bahan-bahan garing dadi mangkuk campuran sing gedhe. Tambah bahan sing isih ana lan aduk karo sendok gedhe nganti alus lan digabungake.
- Panggang adonan menyang telusur.
- Panggangan ing 350 F sajrone 30 menit utawa nganti tusukan sing dipasang ing tengah kasebut metu resik.
- Nyetel telusur ing rak kawat nganti ndhuwur kue ngrasa kringet banget.
- Frost karo frosting favorit.
More About Chocolate Cake
Apa sampeyan tansah milih kue coklat kanggo ulang tahun sampeyan? Priksa resep resep kue coklat iki:
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 258 |
| Lemak total | 12 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 310 mg |
| Karbohidrat | 37 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 2 g |