Game masak kornea sing dibumboni kanthi mentega lan diisi karo sosis sausage. Babi sing gurih urip kanthi perasan unggas, jamu, sosis, lan apel. Iki mesthine kanggo ngatur kabeh tamu ing pesta nedha bengi sabanjure.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6 nganti 8 ons daging babi sing akeh
- 2 cangkir toasted cubes roti
- 1 tuwung apel disigar
- 1/2 cangkir celery sing irisan tipis
- 1/4 cup raisins
- 1/3 cangkir disigar bawang
- 3/4 cangkir melted butter,
- dipérang
- 5 sendok teh kaldu ayam, dibagi
- 1/4 séndok pepe sage garing, crumbled
- 1/4 sendok teh
- bumbu unggas
- 1/4 sendok teh uyah
- Dash pepper
- 6 ayam game Cornish, saben 1 nganti 1 1/2 kilogram
Cara Nggawe
- Sosis coklat uga banjur diiseni pelumas. Tambah cangkir roti, apples, celery, kismis, trikatuka, 1/4 cangkir saka butter sing ilang, 2 sendok teh kaldu ayam, sage, bumbu unggas, lan uyah; nyampur uga.
- Ing sajenis utawa tuwung, gabungke sisa 1/2 tuwung cair mentega lan 3 sendok teh kaldu ayam. Cawisake kanggo nggunakake kanggo basting.
- Cemeng endhog Cornish karo dicampur dressing; cedhak bukaan karo lumbung. Selehake hens ing panci panggang sing gedhe; panggang ing 400 F sajrone jam 1, utawa nganti endhog sing nandhang lembut. Baste Cornish hens sok-sok kanthi kombinasi margarine lan duduh kaldu pitik.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1254 |
| Lemak total | 56 g |
| Saturated Fat | 23 g |
| Lemak ora jenuh | 18 g |
| Kolesterol | 800 mg |
| Sodium | 737 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 164 g |