Nggawa sawetara rasa Tex-Mex menyang meja sampeyan karo kacang buncis Meksiko iki ditambah karo tomat, bawang, lan bubuk cabai, bebarengan karo daging babi lan bumbu Mexican. Kanggo sajian gorengan ing taco Selasa utawa liyane sing diajokaké ing Meksiko, kacang-kacangan iki uga bisa dicampur minangka alternatif sing kurang lemak kanggo kacang buncis.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 liter kacang buncis (
- direndhem ing wayah wengi banjur ngiris nganti tender)
- 4 cangkir banyu adhem
- 1 tuwung bawang (coarsely chopped)
- 1 14.5 ons-bisa tomat
- 2 cengkeh bawang (minced)
- 2 teaspoons bubuk cabe
- 2 teaspoons lemah cumin
- 2 sendok teh uyah
- Opsional: 1/4 sendok teh cayenne mrico lemah
- Opsional: 1/4 kilogram
- babi uyah (utawa daging babi, disigar)
Cara Nggawe
- Sijine kabeh bahan menyang crockpot.
- Tutup lan masak ing dhuwur sajrone 2 jam, banjur kurang 5 nganti 7 jam.
Yen luwih seneng, kacang buncis iki bisa ditrapake minangka kacang buncis - mung dicampur sadhurunge sadurunge.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 231 |
| Lemak total | 5 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 12 mg |
| Sodium | 680 mg |
| Karbohidrat | 32 g |
| Serat Pemakanan | 10 g |
| Protein | 15 g |