Sanajan hummus dikemas karo protein, serat diet lan lemak sehat, bisa uga dikemas kalori. Nyatane, siji bakul hummus bisa nganti nganti 700 kalori. Lan kita kabeh ngerti cara gampang mangan sebagian besar wadhah sing siji.
Nanging ora nyabrang hummus saka daftar cemilan sing sehat wae. Kanthi ngilangi sawetara lenga zaitun lan nambah yogurt tanpa lemak ing resep iki, ana kalori sing kurang saben porsi. Versi ringan hummus iki isih nduweni kabeh sing dikarepake ditemokake ing sajian wétan tengah tradisional iki, saka chickpeas nganti tahini kanggo minyak zaitun, kanggo bawang putih lan tandha yogurt kanggo kelancaran ekstra. Bebas kanggo ngganti yogurt Yunani kanggo dosis tambahan protein lan kurang gula. Sijine bareng karo pita chips utawa sayuran seger, utawa digunakake minangka panyebaran roti isi tinimbang mayonnaise. Cukup manawa kanggo tetep ukuran porsi 1/4 tuwung.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 15 oz. bisa kacang garbanzo (lemes lan wisuh)
- 1 bawang putih gedhe
- 2 sendok teh lenga zaitun
- 1 tablespoon tahini
- 1 sendok teh jus lemon
- 1 sendok makan yogurt polos non-lemak (utawa yogurt Yunani)
- Uyah 1/2 sendok teh
- Dash pepper pepper (lemah)
Cara Nggawe
Selehake kabeh bahan ing prosesor pangan utawa blender, lan proses nganti rampung alus. Nyimpen sisa ing wadhah tutup nganti telung dina.
Kalori Per Sajam (1/4 tuwung) 119
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 257 |
| Lemak total | 9 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 115 mg |
| Karbohidrat | 36 g |
| Serat Pemakanan | 7 g |
| Protein | 11 g |