Martini tengah iku minangka koktail sing prasaja, yen, nalika gelap liqueurs digunakake, katon minangka peteng minangka tengah wengi. Coba iki kanthi Espresso Van Gogh utawa Espresso Vodka kaping pindho utawa Espresso Triple Shot Tiga Roti , sanajan kudu dielingake yen kabeh mau wis nyepakake kafein.
Sampeyan bisa nambah sirup kayu legi minangka bahan pilihan kanggo resep asli kanthi rong alasan: menehi sawetara sing luwih cilik, lan kayu manis minangka pujian sing apik kanggo kopi. Sirup kayu manis gampang banget kanggo nggawe dhewe lan minangka tambahan apik kanggo stok reguler ing bar lan pawon amarga iku salah siji saka bahan sing bisa digunakake kanggo nambah resep-resep sing beda-beda, sanajan sampeyan mung sedina tuwung saka warung. Yen luwih seneng, gunakake sirup sing disajikake kanggo nyetel martini menyang selera dhewe.
Martinis tengah uga sering dadi penembak - mung goyangake, ketegangan dadi kaca tembakan lan pindhah.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 ons
- vodka (utawa
- kopi vodka )
- 1/2 ons
- kopi liqueur
- Opsional: 1/4 ons sirup kayu manis
- Garnish: linglang lemon
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail sing diisi es.
- Ngaduk kanthi sendok bar.
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
- Garnish karo coretan linglang.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 116 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Karbohidrat | 6 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 0 g |