We digawe cocktail iki amarga kita pengin nyoba pasangan gin karo vodka espresso ( Van Gogh utawa Three Olives - kita nggunakake Van Gogh kang kaping pindho Espresso ing versi kita). Vodka iki cenderung luwih kenthel, nanging kita nemokake yen vermouth, bebarengan karo gin, ngetokake sawetara kasebut lan sithik panahan oranye ngetokake kanthi becik, nambahake woh sethithik kanggo rasa.
Yen sampeyan pengin nggoreng Ginspresso Martini, tambahake biji kopi ing kaca kasebut sadurunge nandhang sungkawa utawa ngapung kulit abang sing diobong ing ndhuwur.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons
- espresso vodka
- 1 ons
- gin
- 1/2 ons
- garing vermouth
- Dash of
- bitters orange
- Gendheng pilihan: kacang buncis
- Opsional hiasan: kulit abang obaran
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail kanthi es cangkir.
- Kocok banget .
- Geser dadi kaca koktail lan garnish, yen pengin.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 307 |
| Lemak total | 5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Karbohidrat | 34 g |
| Serat Pemakanan | 17 g |
| Protein | 25 g |