Apa sampeyan ngerti yen coleslaw diarani tembung Walanda kool (kubis) lan sla (salad)? Ya, favorit barbeque Amerika iki bener Walanda! Coleslaw minangka salah sawijining hidangan sing wis nandhang kacilakan ing taun-taun kepungkur, utamane ing tangane perusahaan panganan sing cepet, nanging coleslaw gaweyan sing apik ora angel dikalahake. Iku kebak kabutuhan sayur-sayuran lan anggere sampeyan ora drown ing banget mayonnaise iku uga sehat banget.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- Kanggo klamben:
- 1/2 cup mayonnaise
- 1 sendok teh sawi (grainy)
- 1 séndok cuka anggur putih
- Kanggo Salad:
- Gobis 1/4 sirah abang (sacoro apik disigar)
- Gobis 1/4 sirah putih (sacoro apik disigar)
- 2 wortel (grated utawa cut into cubes cilik)
- 1 leek (iris alus)
- 1 paprika abang (potong cilik)
- 1/2 cangkir sprouts (utawa sprouts campuran)
Cara Nggawe
- Nyampur mayonnaise, mustard lan cuka bebarengan kanggo sandhangan.
- Saiki disajeni bahan-bahan sing isih ana ing mangkuk gedhe, nambah klamben lan tusuke nganti kabeh wis dilindhungi.
Tip:
- Cetha, iki cinch kanggo nggawe yen sampeyan duwe prosesor pangan. Kita kadhangkala ngapusi lan tuku sayuran saka sayur-sayuran sing wis diiris lan disajikake ing supermarket, kanggo kang ditambahake klambin, cress lan sawetara bahan liyane.
- Variasi: nambah applek diced lan walnuts disigar.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 381 |
| Lemak total | 22 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 12 mg |
| Sodium | 348 mg |
| Karbohidrat | 45 g |
| Serat Pemakanan | 18 g |
| Protein | 10 g |