Nalika nerangake resep-resep kerak pai gampang, graham krupuk kue graham bisa entuk kabeh perhatian, nanging sampeyan bisa uga bakal kaget kanthi cara kaya cahya lan enak sing bisa dadi kerak. Sereal cornflake minangka bahan kue kerak uga bisa nyenengake sampeyan, nanging takon wae omah-omah saka taun 1930-an lan bakal ngomong yen iki pokok.
Luwih becik, resep crumbs iki ora perlu dipanggang lan sampurna kanggo digunakake minangka pai krim kaya resep kue krim gula sing enak utawa resep resep krim pecan favorit kita.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tuwung cornflakes (ulig)
- 2 sendok teh gula
- 1/3 tuwung
- butter (ilang lan digawe adhem)
Cara Nggawe
- Rampung bareng bahan.
- Pencet dicampur menyang ngisor lan munggah pinggir 8 utawa 8-inch plate pie.
- Isi sing dikarepake.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 109 |
| Lemak total | 8 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 20 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Karbohidrat | 9 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 2 g |