Resep iki minangka introduksi apik kanggo Unicum, liqueur herbal saka Hongaria sing dirilis ulang ing Amerika Serikat ing taun 2013. Jamu herbal lan rempah-rempah sing unik lan paling apik dibandhingake karo amaros kaya Averna .
Koktail Kaisar nampilake digestif kanthi cara sing ayu lan prasaja. Ing kono, Unicum apik banget karo vermouth manis lan oranye kakao. Iki minangka minuman sampurna kanggo nganakake pesta makan malam sing apik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 ons
- Unicum Herb Liqueur
- 2/3 ons
- manis vermouth
- 1 sendhok teh
- orange curacao
- Garnish:
- twist orange
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail sing diisi es.
- Goseni kanthi apik .
- Galur dadi kaca coupe sing digawe dingin.
- Garnish karo corak oranye.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 228 |
| Lemak total | 5 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 11 mg |
| Sodium | 144 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 4 g |