Gajah Jambon diarani amarga wit marula, sing duwe woh wohan sing dipigunakaké kanggo nggawe Amarula, uga disebut "wit gajah" amarga kewan kewan kanggo woh. Sawise ngombe utawa ngombe, sampeyan bisa uga seneng amarga salah siji koktail.
Aku seneng banget nggabungake campuran merlot dadi fruity, campuran krim, lan iki uga dadi idenya kanggo mangan-makan romantis utawa koktail panganan .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 ons Amarula Cream
- 1 ons
- coklat liqueur
- 3 ons
- raspberry puree
- 2 ons
- merlot
- 3 ons
- krim abot
- Garnish: 2 sendhok teh raspberry gula
- Garnish: sprig saka
- mint
Cara Nggawe
- Gabungke kabeh úa, kajaba krim lan gula, kanthi Ès dadi siji ula lan goyang .
- Galur menyang kaca Martini .
- Ing shaker kapisah, gabungke krim lan gula lan goyangake kanthi kuat tanpa es.
- Kasebut kanthi gampang lapisan krim ing ndhuwur pangkalan.
- Garnish karo sprig raspberry lan mint ing pelek.
- Kanggo efek "nyala api", rasa krim kasebut nganggo asap hickory.
Resep duweni: Amarula Cream
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 774 |
| Lemak total | 61 g |
| Saturated Fat | 37 g |
| Lemak ora jenuh | 16 g |
| Kolesterol | 193 mg |
| Sodium | 75 mg |
| Karbohidrat | 35 g |
| Serat Pemakanan | 9 g |
| Protein | 23 g |