Caesar getih kadhangkala disebut minangka Caesar lan variasi saka Maria Bloody. Iku minuman sing populer ing Kanada lan duwe sawetara penggemar sing darmabakti banget, nanging uga ora kanggo kabeh.
Resep iki ngganteni jus tomat saka Mary Bloody karo jus Clamato (clam lan jus tomat). Sisa ngombe meh padha, sanajan, kaya Maria Batik , sampeyan bisa ngatur. Nambah kecap panas utawa milih alternatif kanggo Tabasco, yen seneng. Garnish karo pickle utawa kelet karo celery. Ana akeh pilihan.
The Reindeer Caesar and Forty Creek Caesar minangka rong resep sing wis ngowahi campuran mung sethithik lan bisa dadi inspirasi kanggo eksperimen Caesar dhewe.
Yen sampeyan tresna Clamato, Kaisar Caesar ndadekake koktail brunch gedhe lan pilihan liyane sing bisa nyuda nyiksa .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 ons
- vodka
- 4 ons jus clamato
- 2 dashes
- Sosis Worcestershire
- Dash
- Tabasco Sauce
- Lime wedge
- Mrico kanggo rasa
- Garam celery
- Garnish: Stoking celery
Cara Nggawe
- Rendhetake kaca guling karo jus saka irisan kapur lan kombinasi uyah lan uyah celery.
- Nambah jus vodka lan Clamato.
- Mangsa karo lada, Worcestershire lan Tabasco saus kanggo rasa.
- Goseni kanthi apik .
- Garnish karo tongkat celery.
Resep Caesar Coklat
Versi sing luwih gampang saka Kaisar Caesar, Reehere Caesar iku minuman gedhe esuk. Bentenane utama antarane loro iki yaiku sing nambah pupuk saka pala, saengga hubungan liburan lan reindeer.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 190 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 416 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 2 g |