Paling gedhé supermarket saiki ngedol bison lemah utawa daging buffalo. Alternatif sing luwih sehat kanggo daging sapi nduweni kolesterol 50% kurang lan ora ana sing ngandhut hormon, lan antibiotik sing bisa uga ditampa sapi. Iku uga éca lan ndadekake resep meatloaf sing apik. Jamur mentega menehi rumbuh gedhe lan tekstur sing lembab.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 bawang (dicit alus)
- Jamur putih gedhe (diced alus)
- 1 sendok makan mentega
- 1 liter minyak zaitun
- 1 tablespoon mustard Dijon
- 3 sendok teh ketchup
- 2 cengkeh bawang putih (ulig)
- 1 sendok teh saus Worcestershire
- 1 endhog (diantemi)
- 1/2 cangkir susu
- 3/4 cup breadcrumb plain
- 2 sendok teh uyah
- 1 sendok teh mrico ireng
- 1 cangkir cincang
- 2 ton daging bison lemah
- Kanggo Glaze:
- 3 sendok teh ketchup
- 3 sendok teh gula coklat
Cara Nggawe
- Siapake bawang lan jamur kanthi piso, utawa ing prosesor pangan. Tambahake pan sauté gedhe kanthi butter lan minyak, lan sajrone masak ing panas, kira-kira nganti 10 menit, nganti jamur saka jamur kasebut nguap, lan campuran dicampur entheng. Tambah menyang mangkok sing nyawiji gedhe. Allow to cool for 15 minutes.
- Tambah kabeh bahan sing isih ana, kajaba daging, lan aduk kanthi becik. Tambahake daging lan aduk kanthi alon nganti digabung. Aja over-mix.
- Preheat oven nganti 325 derajat F. - Cepet dileburake ing ngisor panggang panggang cethek kanthi sawetara tetes minyak. Weteng karo banyu kadhemen lan damel campuran dicampur karo bentuk loaf, kira-kira 6 inci, kanthi dhuwur 3 nganti 4 inci.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 433 |
| Lemak total | 19 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 135 mg |
| Sodium | 364 mg |
| Karbohidrat | 28 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 38 g |