Ayam brokoli iki gampang dimasak kanthi sempurna ing kompor sing alon.
Kombinasi sing prasaja saka susu pitik, brokoli, lan sup dipercoyo ndadekake mangan saben dina sing apik. Sajroning sajian iki sajian nasi masak sing panas utawa pasta rambut malaekat.
Yen sampeyan seneng brokoli sing garing, ngetutake pituduh dalan kasebut lan ngawula bebarengan karo pitik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 bisa / 10 1/2 ons krim brokoli sup
- 2 nganti 3 kilogram halves payudara pitik (tanpa boneless, bisa nggunakake beku)
- 1 brokoli dicincang (beku, 16 ons)
- Asam kosher, kanggo rasa
- Glepung ireng anyar
- 1 liter susu
Cara Nggawe
- Selehake potong ayam ing pot srock.
- Nutupi karo brokoli beku lan sendokake krim brokoli ing jero kabeh. Tambah uyah lan mrico kanggo rasa.
- Tutup lan masak nganti kurang luwih 5 nganti 7 jam utawa ing dhuwur watara 3 jam. Payung ayam boneless bakal garing yen dimasak dawa banget, supaya mriksa sawise 4 jam kurang utawa 2 jam ing dhuwur.
- Tambah susu bab 45 menit sadurunge rampung, utawa 30 menit yen masak ing dhuwur.
- Nelakake dituangake liwat beras.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 696 |
| Lemak total | 46 g |
| Saturated Fat | 19 g |
| Lemak ora jenuh | 15 g |
| Kolesterol | 220 mg |
| Sodium | 426 mg |
| Karbohidrat | 12 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 58 g |