Iki dipandhang gampang kanggo nyiyapake, kanthi keju krim, mayonnaise, lan clams minced, bebarengan karo bumbu.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 paket cilik / 6 ons keju krim
- 3/4 cup mayonnaise
- 1 bawang cengkeh (digodhog lan sacoro apik)
- 1 bisa / 7 ons kerang (minced, lemes)
- 1/4 sendok teh uyah
- 1/4 sendok teh mrico
- 1/2 sendok teh paprika
- 1 dash cayenne pepper (lemah, utawa
- saus lada panas )
- 1 sendok teh saus Worcestershire
Cara Nggawe
- Nyampur krim keju, mayones, lan papak bebarengan nganti alus. Tambahake clams sing dicampur lan campuran karo bumbu sing isih ana.
- Tutup lan refrigerate nganti tuntas.
- Sijine dip nganggo kripik, krupuk, utawa sayuran irisan seger.
Resep Related
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 175 |
| Lemak total | 15 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 25 mg |
| Sodium | 238 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 4 g |