Iki susu kalkun Chipotle sing alon dibakar lan diselehake ing saus Chipotle sing apik banget. Sampeyan bakal seneng manawa dheweke seneng lan seneng.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 2 nganti 3 pon (900 nganti 1300 g) turkey susu
- 8 cengkeh bawang putih, pamisah
- Sirip maple 1/3 (80 mL)
- 2
- Chipotle chilies ing saos adobo
- 2 tablespoons (30 ml) minyak nabati
- 1 tablespoon (15 ml) kecap
Cara Nggawe
- Gabungke sirup maple, cabe Chipotle, minyak nabati lan kecap ing blender. Campuran nganti alus.
- Gaweake cengkeh bawang putih ing kulit susu kalkun.
- Preheat grill lan nyiyapake ora langsung grilling. Selehake susu kalkun ing bagian sing ora panas. Panggangan 1 nganti 1 1/2 jam, nyikat karo sos Chipotle saben 15 menit.
- Buang saka grill nalika rampung lan ngawula.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 637 |
| Lemak total | 22 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 9 g |
| Kolesterol | 216 mg |
| Sodium | 2,571 mg |
| Karbohidrat | 47 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 63 g |