Iki minangka marinade inspirasi Asia sing apik kanggo kabeh jenis daging utawa sayuran. Yen nyiapake akeh daging, cukup pindho utawa telung resep marinade.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/4 cup / 60 ml
- soy sauce
- 1/4 cangkir / 60 mL madu
- 1/4 cup / 60 mL sherry garing
- 1/4 cup / 60 mL saus cabe
- 2 sendok teh / 10 mL mrica ireng
- 2 teaspoons / 10 mL jahe (seger grated)
- 1 sendok teh / 5 ml Tepung rempah-rempah lima wiji Cina
- 1 cengkeh bawang putih (cincang)
Cara Nggawe
1. Gabungke kabeh bahan ing mangkuk kaca utawa plastik.
2. Gunakake kanthi cepet utawa simpen ing wadhah sing kedhep ing kulkas nganti 5 dina sawise persiapan. Marinake daging abang kanggo 6 nganti 24 jam, unggas kanggo 2 nganti 12 jam, lan sayuran nganti 1-2 jam. Marinate iwak lan panganan laut kanggo 15 nganti 30 menit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 560 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 7,552 mg |
| Karbohidrat | 127 g |
| Serat Pemakanan | 6 g |
| Protein | 23 g |