Iki tortilla crispy diiseni karo chiles ijo , keju lan jagung kanggo macem-macem apik tektur lan roso.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 16 tortilla glepung cilik
- 1/2 tuwung lombok sing dikemas kaleng (utawa digoreng, dikupas lan didelikake ijo kanthi cincang)
- 1 tuang keju keju
- 1 tuwung jagung manis
- 1/2 tuwung saus cabe hijau
- 1 sendok teh gula
Cara Nggawe
- Nyampur chiles, keju, saos chili, jagung lan gula ing mangkuk medium.
- Panggonan kira-kira 2 sendok teh isi tengah pusat tortilla lan gulung munggah kanthi kenceng.
- Aman karo tusuk lan nyelehake seam ing pinggir.
- Gulungake kabeh fluke lan goreng 3 utawa 4 ing wektu 350 derajat lenga panas nganti coklat lan crispy emas.
- Ngemil ing tuwung kertas lan ngawula langsung.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 120 |
| Lemak total | 5 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 7 mg |
| Sodium | 243 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 4 g |