Sup iki kentang karo sosis lan sayuran sing dianggep mirip karo sup Toscana enak Olive Garden. Sosis sosis Italia lan daging babi digawe dadi sup sing enak, sampurna kanggo sup. Tambah salad lan roti crusty kanggo meal apik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 pranala manis sausage Italia
- 2 medium
- baking potatoes (Cut ing setengah lengthwise)
- 2 nganti 3 irisan daging babi (diced)
- 3/4 cup bawang (diced)
- 1 medium nganti gedhe
- papak (minced)
- 2 cangkir escarole utawa kale (disigar)
- 2 tablespoons basis pitik
- 4 cangkir banyu
- 1/2 tuwung
- whipping cream
Cara Nggawe
- Mbusak sosis saka casings; coklat ing wajan, gawe nganti masak. Disisihaké.
- Ing saucepan utawa oven saka Walanda ing tengah panas, masak bawang banjur dicek daging babi nganti bawang tembus lan daging babi garing.
- Tambah bawang lan masak nganti 1 menit maneh.
- Tambahake basa pitik, banyu, lan kentang, lan escarole utawa kale; nyemir 15 menit.
- Tambah sosis lan krim sing browned. Cepet nganti 3 nganti 4 menit lan ngawula.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 368 |
| Lemak total | 17 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 80 mg |
| Sodium | 235 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 29 g |