Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 sendhok teh
- lenga zaitun
- 1/2 medium bawang, sacoro apik disigar (sekitar 3/4 cup)
- 1 stalk celery, sacoro apik disigar
- 1 medium Yukon Emas kentang, dikupas lan cubed
- 4 cangkir brokoli seger, kalebu batang, disigar
- 2 cangkir sedheng sodium, pit lemak utawa pit sayur-sayuran tanpa lemak
- 1 1/2 cangkir susu tanpa lemak
Cara Nggawe
- Heat minyak ing medium panas ing pot sop utawa oven Walanda .
- Gently sauté bawang lan celery kanggo 3-4 menit, nganti bawang disuda. Tambah brokoli kentang lan dicincang, diikuti duduh kaldu lan susu. Banjur siram, banjur ngurangi panas, tutup lan simmer nganti 20 menit, nganti sayuran lembut.
- Allow sup to cool slightly, banjur transfer menyang blender ing 2-3 batches, lan campuran nganti Gamelan. Mbalikake sayur sup kanggo masak lan panas alon-alon nganti siap dilayani.
Per Serving: Kalori 88, Kalori saka Lemak 16. Total Lemak 1.8g (sante 0.3g), Kolesterol 1mg, Sodium 83mg, Carbohydrate 13g, Fiber 3.1g, Protein 4.9g
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 142 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 6 mg |
| Sodium | 318 mg |
| Karbohidrat | 22 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 7 g |