Nalika paling apik marinade paling apik ing sajrone rendheng sewengi, kombinasi intensitas kacang kedelai sing dhuwur iki bakal nglakokake tugas kasebut sajrone 1-2 jam. Apa sampeyan milih rib-eye, fillet, sirloin, utawa New York Strip, stew steak lan sayur-sayuran iki bakal narik dhuwit nalika nyedhiyani sampeyan karo hidangan arang panggang.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 1/2 kilogram / 1.1 kg steak (1-inch tebal)
- 3 lonceng lonceng
- 2 bawang
- Kanggo Marinade:
- 1 tuwung / 240 mL
- soy sauce
- 1 liter / 240 ml minyak nabati
- 1/2 cup / 120 mL gula pasir
- 1/2 cup / 120 mL gula
- 3 tablespoons / 45 mL lemah
- jahe
- 3 cangkir / 45 mL cuka
- 1 sendok teh / 15 mL uyah bawang putih
- 2 sendok teh / 10 ml jus lemon
Cara Nggawe
- Gabung karo bahan marinade lan aduk kanthi becik. Cut bawang lan mrico menyang potong 1-inch. Cut steak menyang 1 inci kubik. Pisah marinade di sayuran setengah dan marinate dan daging di dalam kantong gelas GLAD® terpisah selama 2 jam.
- Mbusak sayuran lan daging saka pelepah. Panggonan steak, bawang, lan mrico ing tusai saliyane silih ganti.
- Mbangun geni areng kanggo langsung manggang. Panggangan bubobs liwat arang (kira-kira 450 - 500 derajat F - 230 - 260 derajat C.) kanggo 4-5 menit ing saben sisih. Buang saka grill lan ngawula.
Resep digawe dening juara pitmaster, Chris Lilly, atas jenenge areng Kingsford®
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 747 |
| Lemak total | 41 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 28 g |
| Kolesterol | 113 mg |
| Sodium | 2,674 mg |
| Karbohidrat | 47 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 48 g |