Medley pamanasan saka anggur abang, jeruk, linglang, lan rempah-rempah uga diarani Walanda mawa anggur utawa gluhwein. Iki dikenal ing Walanda minangka bischopswijn utawa 'anggur uskup' sawise Saint Nicholas , uskup Katolik sing dirayakake ing Sinterklaas saben taun.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 botol anggur abang (umpamane, Cabernet Sauvignon)
- 2 oranges
- 1 lemon
- Kira-kira 15 cengkeh
- 4 kayu legi
- 1/2 tuwung gula putih
Cara Nggawe
- Decant anggur menyang pot dhasar sing gedhé lan kandhel.
- Spike jeruk lan lemon karo cengkeh lan ditambahake anggur, bebarengan karo kayu manis.
- Kalor alon-alon liwat panas banget kurang luwih 3 jam. Cairan ora bisa didhahar (iki bakal ngetokake alkohol).
- Gawe gula ing endhog lan pasthekake supaya dissolves rampung.
- Saiki ngilangi woh lan rempah-rempah, lan ngawula.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 92 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 1 g |