Kombinasikan Champagne apik lan vodka sing gedhe (kaya Stoli ) karo stroberi lan sampeyan duwe minuman gedhe sing disebut Accomplice. Iki minangka koktail gedhe kanggo perayaan elit lan, utamané, pesta Eve Taun Anyar. Aku seneng banget yen ana ing gelas cocktail sing kaya gundhul sampanye amarga bisa ngasilake bubbly ing kaca sing luwih akeh. Ora kanggo disebangke, iku luwih gampang kanggo ngilangi kaca koktail karo gula, sing minangka sentuhan kanggo ngresiki iki lan bisa uga dianggo kanthi kombinasi brutal utawa ekstra kanggo kombinasi manis sing garing.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 strawberries
- 1/2 ons sirup prasaja
- 2 ons vodka (Stolichnaya)
- 1/2 ons jus lemon (seger)
- 3 ons Champagne
- Garnish: gula superfine kanggo pelek
Cara Nggawe
- Muddle telung strawberries lan sirup prasaja ing shaker cocktail .
- Tambahake vodka lan jus lemon.
- Kocok banget .
- Galur dadi gelas martini sing nganggo gula .
- Ndhuwur karo Champagne.
Resep courtesy of Stolichnaya Vodka
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 218 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 15 mg |
| Karbohidrat | 18 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 1 g |