Resep roti bawang putih vegan cheesy digawe karo vegan keju vegan lan mayonnaise vegan kanggo roti bawang putih vegan gratis nanging tetep tradisional. Sampurna kanggo barbecue vegan utawa cookout. Resep roti vegan vegan sing apik diarani Follow Heart Heart Foods.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 cup mayonnaise vegan (I like
- Vegenaise )
- 1 tbsp cheddar cheddar utawa keju nacho sing disajikake
- 1 tuwung bawang ijo iris tipis, kanthi tops
- 3 cloves minced papak
- 1 roti roti Perancis, dibelah setengah panjang
- 1/3 cangkir cincang parsley seger (opsional)
Cara Nggawe
- Nyampur Vegenaise , keju vegan , bawang, lan bawang putih. Nyebar roti halves. Tabrakan karo parsley yen dikarepake.
- Lebokake saben setengah ing foil. Panyerahan 1-2 jam utawa beku.
- Unwrap lan letakake ing sheet manggang. Panggang ing 400 F kanggo 8-10 menit (20-25 menit yen beku) utawa nganti puffed nanging ora coklat. Cut menyang irisan.
- Roti roti bawang vegan uga bisa dibungkus karo foil lan diselehake ing panggangan, kaya roti bawang putih biasa, yen sampeyan duwe barbecue. Sekeca!
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 179 |
| Lemak total | 16 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 4 g |
| Kolesterol | 21 mg |
| Sodium | 222 mg |
| Karbohidrat | 5 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 5 g |