Resep sup resep kue sing lembut lan manis iki minangka kombinasi rasa manis lan gurih. Iki minangka perayaan sejatine roses dadi siji sup. Tart Granny smith apples and savory butternut squash combine with santan and hint of kayu manis kanggo sup butternut squash creamy anak-anak bakal tresna!
Aja Miss: Sayur Sayur Resep kanggo Kids
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 10 oz. paket butternut squash utawa 1 butternut squash gedhe (dikupas lan diced)
- 4 tbsp. butter
- 2 cilik Granny Smith apples (peeled and diced)
- 1 medium bawang (diced)
- 1 bisa santan
- 5 cangkir kaldu sayuran sodium sithik
- 1 sendhok teh. kosher uyah
- 1/2 sendhok teh. Sage pepe
- 1/2 sendhok teh. kayu manis
- Opsional: kripik apel kanggo hiasan
Cara Nggawe
- Potong butternut irisan menyang potong 1-inch (squash sing dicelup lan diced wutah biasane ditemokake ing potongan sing luwih gedhe lan ora rata).
- Mentega panas ing saucepan abot utawa open oven ing panas. Tambah apples, trikatuka lan butternut squash.
- Saute 10 menit utawa nganti rada lembut.
- Tambahake santen, kaldu sayur, uyah, sage lan kayu manis. Bubar menyang godhok, banjur ngurangi panas kanggo medium-low lan supaya simmer nganti sqush lan apel tender, bab 45 menit.
- Gunakake blender wadhah menyang sup murni nganti alus. Utawa, yen sampeyan ora duwe blender, sampeyan kudu nglangi lan adhem ing batch ing blender.
- Sajangan anget, garnished karo chips apel.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 187 |
| Lemak total | 13 g |
| Saturated Fat | 10 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 15 mg |
| Sodium | 748 mg |
| Karbohidrat | 17 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 4 g |