Mamie Taylor yaiku penyanyi opera sing misuwur ing sekitar abad kaping 20 lan siji crita dadi Rochester, bartender New York nyiptakake minuman iki ing panjaluke dheweke sekitar taun 1899.
Sejenis sing luwih dhuwur diwenehake marang dheweke lan akeh banget popularitas kanggo sawetara taun, banjur ditindakake nganti pirang-pirang taun nganti muncul maneh amarga minat anyar ing koktail klasik . Nanging, Mamie Taylor minangka minuman gedhe, kaya Scotch Highball .
Cathetan sing kudu digawe manawa jahe jahe lan bir jahe disaranake ing minuman iki. Kang siji sing sampeyan gunakake bakal adhedhasar pilihan kanggo jahe pedas. Vernor's jahe ale minangka pilihan sing nyenengake kanggo Mamie Taylor sing luwih alus, semi-manis, sanajan nalika ing ati kanggo spicier, bir jahe Jamaika gedhe banget.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 ons
- campuran wiski wiski
- Jus 1/2 kapur
- 6 ons
- jahe ale utawa jahe bir (utawa cukup kanggo ngisi kaca highball)
- 1
- jeruk wedge kanggo hiasan
Cara Nggawe
- Tuangkan wiski lan jeruk jus menyang kaca bola voli sing diisi es .
- Ndhuwur karo ginger ale utawa bir jahe.
- Garnish kanthi irisan kapur .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 230 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 14 mg |
| Karbohidrat | 26 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 1 g |