Resep resep smoothie teh hijau dening Elin Headrick saka Teafolio yaiku pemenang resep kontes Recipe Teh Bulan Juli 2010. Hakim Chris Cason saka Tavalon ngendika, "Tektur iki sampurna lan tèh ora kalah ing campuran ...... Hakim tamu Gail Baral saka Algabar nambah, "Aku seneng banget, iki prasaja, aku pengin mikir babagan iki! Apa aku ngerti yen aku bisa nggawe tèh sing gedhé lan beku cukup kanggo es" kanggo jus.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- Es teh es es krim
- 1/2 cup yoghurt utawa kephir / kefir
- 1/2 Pisang
- 1/2 Peach, irisan
- 1/2 cangkir blueberries utawa strawberries
Cara Nggawe
- Setunggal dina saderengipun damel cangkir es es es krim kanthi tèh ijo ingkang favorit. Nggawe tèh sing luwih kuwat tinimbang sing biasa.
- Campur bahan bareng blender, dekorasi karo sawetara woh wohan beri lan nikmati.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 118 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 8 mg |
| Sodium | 35 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 5 g |