The Sunrise Sour is a fun, interpretation of the popular Tequila Sunrise , featuring Maker's Mark Bourbon with a little extra tart to keep things interesting. Iku koktail sing nyenengake kanggo mangsa panas , brunch , utawa acara apa wae sing mbutuhake minuman sing akrab lan beda.
Resep gampang banget lan yen sampeyan duwe wiski populer ing tangan, iku kabeh babagan úa seger . Pairake jus lemon lan jus jeruk kanggo nggawe minuman ngicipi sing paling apik, lan aja lali nggawe sirup lan grenadine sing prasaja dhewe. Iki loro sirup gampang banget kanggo gawe saka ngeruk lan nyimpen ing bar kanggo saben dinten nggunakake.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 bagean
- Mark's Whisky Bourbon Maker
- 3 bagean
- lemon seger
- 2 bagean
- sirup prasaja
- 1 bagean
- jus jeruk seger
- Garnish:
- Grenadine ing pinggir.
Cara Nggawe
- Tuang sirup, sirup sing prasaja lan jus dadi shaker koktail tanpa es.
- Gesang bebarengan .
- Tambah es lan goyangake maneh.
- Galur menyang kaca cocktail .
- Rampungake sanjabane grenadine kanggo nggawe efek surem.
(Resep saka wiski Mark Bourbon Whisky)
Tips kanggo Nggawe Sunrise
Ana trick sethitik kanggo mbangun koktail amarga sampeyan kudu alon pour grenadine ing sadawane rim ing jero kaca lan ngidini ngilangke menyang ngisor.
Ora kaya jamur liyane, ora ana es kanggo nyaring sirup abang, senadyan viskositas bakal ngilangke kanthi alami lan sawise ngombe dhisik sampeyan bakal bisa nggayuh teknik sing dibutuhake.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 2448 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 405 mg |
| Karbohidrat | 505 g |
| Serat Pemakanan | 5 g |
| Protein | 17 g |