Ayam panggang bakar kawenan yaiku salah sawijining resep sing butuh sawetara menit kanggo mbuwang bebarengan. Sampeyan ora mbutuhake bahan-bahan utawa alat khusus, uga. Yen sampeyan duwe pitik, saos barbecue lan oven, sampeyan bisa nggawe pitik BBQ iki .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 sendok teh minyak zaitun
- 1-1 / 2 nganti 2 kilogram pitik dhadha, pupu lan drumsticks
- 1/2 sendok teh. kosher uyah
- 1/2 sendok teh mrico
- 1 cup saus barbekyu
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 375 derajat F.
- Panutup lenga zaitun ing wajan wedhi utawa wedhi panggangan kanggo panas.
- Mangsa pitik karo uyah lan uyah.
- Nalika panggangan panggang dadi panas, tambah ayam. Sear nganti browned ing saben sisih. Transfer menyang sajian manggang.
- Nyebarake sambel goreng sacukupe.
- Tutup sajian karo aluminium foil. Panggang 30 menit utawa nganti pitik dimasak.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 397 |
| Lemak total | 19 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 111 mg |
| Sodium | 787 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 35 g |