Resep iki migunakake cara paling gampang sing tau diciptakake kanggo njupuk vinaigrette sing apik. Rahasia iku tutul saka Dijon sing, nalika digegem, nyimpen lenga lan cuka campuran bebarengan. Sing teken samubarang salad dressing apik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 cangkir cuka anggur abang
- 1 1/2 cangkir
- lenga zaitun
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1/2 sendok teh gula
- 1/4 sendok teh mrico
- 1 sendok teh Dijon mustard
- Opsional: 1/2 cengkeh ulig bawang
Cara Nggawe
- Gabungke kabeh bahan ing jar kaca kanthi tutup sekrup.
- Nancepake tutup lan goyangake semangat nganti 1 menit sakdurunge.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 194 |
| Lemak total | 20 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 15 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 6 mg |
| Karbohidrat | 3 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 1 g |