Iki minangka marinade inspirasi saka Asia sing kerjane kaya daging babi, ayam, daging sapi, lan panganan segara. Cukup priksa manawa nyetel kali marinade kanggo daging sing digunakake. Campuran iki uga bisa diselehake ing saucepan lan suda ing medium-low-heat kanggo 5 nganti 7 menit, nyiptakake saos sing apik banget.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2/3 cup bawang bombay (minced)
- 1/4 tuwung kecap
- 1/4 cup sherry garing
- 2 sendok teh jahe (seger lan cincang)
- 2 sendok teh minyak goreng
- 2 teaspoons sesame oil
- 2 teaspoons bubuk lima rempah-rempah
Cara Nggawe
1. Gabungke kabeh bahan lan aduk kanthi becik.
2. Pour liwat daging pilihan, segel, lan marinate ing kulkas kanggo wektu sing wis ditemtokake. Yen nggawé wektu luwih dhisik, simpen nganggo wadhuk ing kulkas nganti 3 dina sawise persiapan.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 392 |
| Lemak total | 37 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 14 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 3,757 mg |
| Karbohidrat | 11 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 7 g |