Konsistensi smoothie iki luwih tipis tinimbang sawetara, nanging isih cara sing enak lan nyenengake kanggo ngonsumsi dosis buah lan yogurt sing sehat.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 cangkir
- bungkus tembikai
- 1 pisang cilik, disigar
- 1 tuwung es
- 1 1/2 cangkir 0% lemak yogurt vanila gaya Yunani (eg, Oikos utawa Trader Joe)
Cara Nggawe
- Cukup nulis potongan tembikai, pisang, es lan yogurt ing blender.
- Campuran nganti alus. Tuangkan menyang kaca papat gedhe utawa enem gedhe.
Saben 12 ounce porsi: Kalori 158, Kalori saka Lemak 16, Total Lemak 1g (sate 0.5g), Kolesterol 4mg, Natrium 62mg, Carbohydrate 29.8g, Fiber 1.5g, Protein 5.6g
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 97 |
| Lemak total | 2 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 8 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Karbohidrat | 18 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 3 g |