Kacang lentil iki gampang banget kanggo nyiyapake, lan cooks hands-free ing cooker alon. Gunakake daging sapi sing diced ham utawa negara ing jero sup iki sedhep.
Sajangan karo roti jagung utawa roti panggang kidul roti mentega kanggo nedha awan saben dinane utawa nedha bengi.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 cangkir lentil
- 1 nganti 1 1/2 cangkir diced ham
- 1 tuwung bawang disigar
- 1 teluk teluk
- 2 iga celery, disigar
- 1/2 cangkir diced wortel
- 1 clove papak, minced
Cara Nggawe
- Bilas lentil ing banyu mlaku adhem; saluran uga.
- Gabungke lentils lan bahan-bahan sing sisa karo 2 liter banyu ing cooker alon.
- Masak nganti kurang luwih 8 nganti 10 jam.
- Rasa lan atur bumbu lan ngawula.
Pakaryan Tips
- Nambah 1 sendok teh saka parsley seger disigar menyang sadurunge sadurunge.
- Tambahake babagan 1 tuwung saka bayam, escarole, utawa chard Swiss menyang sayur sup.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 144 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 2 mg |
| Sodium | 44 mg |
| Karbohidrat | 26 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 9 g |