Goleki resep vegan coklat teri resep-resep kanggo Valentines Day? Sampeyan bisa kanthi gampang gawe stroberi vegan kanthi nggunakake cokelat vegan favorit. Aja nggunakake coklat sing apik, kayata Spesies Endangered utawa Dagoba.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 8 ons coklat (kualitas vegan, pecah dadi potongan)
- 2 kilogram strawberries (seger woh)
Cara Nggawe
- Siapake sheet manggang kanthi nglambangake kertas lilin.
- Nyelehake cokelat vegan ing ketel dobel karo panas sing kurang, aduk kanthi gampang kanggo mesthekake yen coklat ora diobong. Nalika cokelat alus lan krim, ngurangi panas ing ketel dobel nganti banget.
- Dipethik saben stroberi babagan setengah cara menyang coklat lan panggonan ing wol-dilapisi sheet manggang. Allow strawberries kanggo ngombe sadurunge porsi.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 136 |
| Lemak total | 8 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 1 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 2 g |